2018 Temmuz Öğrenci Başarıları

Herkese Merhaba,

Temmuz itibariyle Udemy’de Türkçe derslerimin yayınlanmasının üzerinden 1 seneden fazla zaman geçmiş. Bu zaman süresince binlerce yeni öğrenci, bir çok yeni kurs, onlarca güncelleme ve yüzlerce öğrenci başarısı konuştuk. Bunlar içerisinden en önemlisi de tabii ki başarılar! Her ay bu bülteni hazırlarken içerik sıkıntısı yaşamamak gerçekten gurur verici!

Siz de hem kod geliştirmelerinizi hem de yayınlanan uygulamalarınızı herkese ulaştırmak adına benimle paylaşmayı unutmayın!

1) Doç. Dr. Muhammet Bilgi – Angina Recorder – iOS

Daha önce bir çok başarılı iOS uygulaması yayınlayan hocamız yine tıp dünyası için heyecan verici bir uygulama geliştirmiş. Bu uygulama ile kalp hastalarının göğüs ağrılarını doktorlarına daha objektif verilerle anlatabilmesi hedefleniyor. Ağrıların tarzı, sıklığı, süresi, ilaca olan yanıtı, eforla ilgisi ve şiddeti gibi veriler kayıt altına alınıp haftalık ve aylık rapor şeklinde sunuluyor ve doktora da iletilebiliyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

2) Ali Akyüz – Yarış Arşivim – Android

Eğer formula yarışlarına meraklıysanız bu uygulama tam size göre. 1950’den beri tüm istatistiklere ve daha bir çok bilgiye Yarış Arşivim üzerinden ulaşabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

3) Murat Bölükbaşı – Döviz İçin – Android

Hem anlık döviz kurlarını hem de güncel kredi faizlerini takip edebileceğiniz bu uygulama günümüz koşullarında size güncel bilgileri ulaştırmak için çok yardımcı olacak. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

4) Abdüssamet Aslan – MediPub – iOS

Yine tıp dünyasını ve aslında alakalı tüm dalları yakından ilgilendiren güzel bir çalışma karşımızda: MediPub. Bu uygulamayla tıbbi ve akademik çalışmaların özetlerini, popüler olanlarını görüntüleyebilirsiniz. PubMed’e işiniz daha önce düştüyse bu uygulamanın ne kadar faydalı olduğunu anlamışsınızdır. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

5) Deniz Yıldız – Bu Ne Böyle? – Android

Deniz’den keyifli bir oyun: Bu Ne Böyle? Oyun 13 farklı aşamadan oluşuyor ve seviyeleri tamamladıkça diğerlerine geçme hakkı elde ediyorsunuz. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

6) Mehmet Talan – Etikket – Android

Mehmet’in geliştirdiği bu uygulamada karşınıza çıkan ve uygun fiyatlı olduğunu düşündüğünüz bir ürünün fotoğrafını çekip konumuyla birlikte paylaşabiliyorsunuz. Bu tarz sosyal uygulamalar hem öğrenme hem de pazarda tutunabilme açısından çok önemli! Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

7) Halil Özel – Swift 101 Github Project – iOS

Halil Swift dersimizdeki kaynaklardan faydalanarak güzel bir Swift 101 indeksi oluşturmuş. Özellikle kodların paylaşımı ve öğrencilerin öğrenmesi açısından faydalı olabileceğini düşünüyorum. Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir