2018 Şubat Öğrenci Başarıları

Herkese Merhaba,

Şubat ayı öğrenci bülteninde yine yayınlanan harika uygulamalarla karşı karşıyayız. Hem iOS tarafında hem de Android tarafında mobil geliştirme kurslarının bu kadar ilgi görmesi ve iyi sonuçlar getirmesi bizi çok mutlu etti. Tüm uygulamaları inceledikten sonra kurs katılımcılarımıza geri bildirimlerinizi verip uygulamaların gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca geliştirdiğiniz açık kodları, yayınladığınız uygulamaları benimle paylaşmayı unutmayın ki herkese duyurabilelim.

1) Yemekhanem – Atakan Arslan & Ali Özel – iOS & Android

iOS tarafı Atakan, Android tarafı Ali tarafından hazırlanan Yemekhanem uygulaması Türkiye’de üniversite yemekhanelerinde çıkan yemeklerin listesini öğrencilere ve personellere hızlıca ulaştırmayı hedefliyor. Uygulamanın güzel arayüzü bir yana dursun kursumuzda ilk defa aynı anda hem iOS hem Android versiyonu yayınlanan bir uygulamaya şahit oluyoruz. Atakan ve Ali’yi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Uygulamanın iOS versiyonuna buradan, Android versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

2) Fun Finny – Mehmet Balkan – Android

Mehmet tarafından geliştirilen bu Android uygulaması bir arkadaş bulma platformu! Bunun gibi kompleks bir uygulamayı yazdığı ve yayınladığı için kendisini tebrik ediyoruz! Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

3) SWP: İngilizce Kelimeler – Mert Kabadayı – Android

Mert tarafından geliştirilen bu Android uygulamasında İngilizce kelime bilginizi geliştirip boş zamanlarınızı iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4) Programlama Dilleri Karşılaştırması – Mert Kabadayı – Android

Mert’ten bir uygulama daha! Programlama dillerini karşılaştıran bu uygulamada merakınızı giderebilir ve programlama dilleri hakkında daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

5) Sine Film – Yağız Akdeniz – iOS

Yağız’dan sinema severler için çok güzel bir uygulama geliyor. Bu uygulamada film açıklamalarını, önerilerini, puanlarını bulabilirsiniz. Uygulama sadece filmlerle sınırlı değil ve veritabanında dizileri de barındırıyor! Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

6) İngilizce Gramer – Ömer Aslan – iOS

Ömer’den İngilizce’sini geliştirmek isteyen iOS kullanıcıları için güzel bir hizmet geliyor. Bu uygulamada sadece kelimeleri değil aynı zamanda dil bilgisini geliştirebileceğiniz ve ipuçları bulabileceğiniz bir arayüz sizi bekliyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

7) Lumni – Ömer Demirkıran – Android

Ömer’den güzel grafikli ve yaratıcı bir Android oyunu! Oyun pazarındaki potansiyeli düşünürsek eline sağlık diyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir