2018 Ocak Öğrenci Başarıları

Herkese Merhaba,

Herkese mutlu yıllar! Umarım hayallarinizi gerçekleştirebildiğiniz bir 2018 sizi bekliyordur.

Belirtmek isterim ki Aralık ayı çok yoğundu ve kurslara günlük 300’den fazla mesaj ve soru geldi. O sebeple yayınlamayı atladığım bir uygulamanız, geliştirdiğiniz bir kodunuz varsa bana tekrar mesaj atabilirsiniz. Sadece son 15 günde yayınlanan öğrenci uygulamaları sayısı bile oldukça fazla! Hepsini aşağıda görebilir, yorumlar yardımıyla sahiplerine geri bildirimlerinizi belirtebilirsiniz.

1) İsmail Poyraz – Seko’yu Bul – Android

İsmail’in geliştirdiği bu hafıza ve dikkat oyunu çocuklara yönelik! Siz de bu güzel grafikli oyunu inceleyerek kendi yazılımlarınıza uygulamaya çalışabilirsiniz. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

2) Meriç Berber – Lost & Found – Android

Bu faydalı uygulamada kayıp olan eşyalarınızı bulabilir, haritada tag’leyebilir, topluma katkıda bulunabilirsiniz. Meriç bu güzel uygulamayla topluma katkıda bulunması yetmezmiş gibi bir de tüm kaynak kodları sizinle paylaşarak çok büyük bir hizmette bulunuyor. Kendisini açık kod kullandığı için tebrik ediyorum. Uygulamaya buradan, kaynak kodlara ise buradan ulaşabilirsiniz.

3) Emre Yıldız – Catch the Emoji – Android

Emre’den güzel grafikli bir yakalama oyunu geliyor. Geliştirmelere bakıp kendi kodlarınız için feyz alabilirsiniz. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

4) Mehmet Balkan – Little Phelps – Android

Mehmet’ten libGdx derslerinin işe yaradığını gösteren güzel bir uygulama. Herkese ilham vermesi ve kendi uygulamalarınızı yaratmanız dileğiyle. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

5) Serdar Perçin – Beklerken – iOS

Serdar’ın hazırladığı bu iOS uygulamasında herhangi bir yerde beklerken ilginç bilgiler alabiliriz ve can sıkıntımızı giderebiliriz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

6) Faruk Bal – Ökkeş’i Doyur – Android

Faruk’tan da bir Kenny oyunu klonu. Bu sefer oyunun içinde Ökkeş’e pasta yakalıyoruz. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

7) Taylan Sular – Blue Bird – Android

Taylan’dan yeni bir Kenny klonu. Bu sefer bu oyunda farklı seviyeler ve birçok yeni geliştirme bulabilirsiniz. Bu oyunun bu kadar geliştirilebilmiş olması mutluluk verici. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

8) Oğuzhan Özden – Where Is My Gift – Android

Yine libGdx dersinin işe yaradığını gösteren çok güzel bir uygulama. Hem fikir yaratıcı hem grafikler güzel. Daha ne olsun? Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

9) Enes Karpuzoğlu – Didone – Android

Enes’in yaptığı bu uygulamada not alıp, aldığımız notları yapıp yapmadığımızı takip edebiliyoruz. Ayrıca kullanıcı oluşturma vb. özellikleriyle örnek bir uygulama olmuş. Eline sağlık diyoruz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir