2018 Nisan Öğrenci Başarıları ve İş Fırsatları

Herkese Merhaba,

Nisan ayına adını ileride daha çok duyacağımız güzel uygulamalar ve haberlerle başlıyoruz. Oldukça dolu olan bu bültenimize geçmeden önce iş fırsatı olabilecek önemli iki duyuruyu paylaşmak isterim.

1) Freelance Profesyoneller 

Takdir edersiniz ki bir çok freelance yazılım ve güvenlik projesinden haberdar oluyorum. Maalesef yoğunluktan dolayı bir çoğunda kendim yer alamasam da güvendiğim yazılımcılara ve güvenlik uzmanlarına iletebiliyorum. Eğer profesyonel olarak projelerde hali hazırda yer alıyorsanız, referans gösterebileceğiniz işleriniz varsa ve yeni projelere katılım göstermek isterseniz lütfen benimle web sitemin iletişim kısmını veya Udemy mesajlar kısmını kullanarak iletişime geçin. İsminiz, okulunuz, referans projeleriniz, iletişim bilgileriniz ve uzman olduğunuz alanları belirtmeyi unutmayın. Tabii ki bir garantisi yok fakat uygun gördüğüm projeleri size iletebilirim. Son karar tamamen iş verenlere ait olacaktır.

2) Dijital Pazarlama veya Flutter

Yine bir eğitim projesi için Flutter veya Dijital Pazarlama bilen ve uzmanı olan arkadaşlar arıyorum. Yine aynı şekilde benimle iletişim kısmından veya Udemy mesajlar kısmından iletişime geçebilirsiniz ilgilenirseniz.

Nisan Öğrenci Başarıları

Aslında öğrenci başarıları burada göründüğünden çok daha fazla, onu da söylemeden geçemeyeceğim. Kurslar sayesinde kariyerini değiştirenler, iş bulanlar, staja girenler, freelance çalışmaya başlayanlar ve uygulaması yayınlayanların sayısı oldukça fazla. Tabii ki burada sadece haberlerini paylaşmak isteyen öğrencilere yer verdiğimiz için bazı haberler sadece bana özel kalıyor. Buradan tüm o arkadaşları tebrik ediyorum!

Siz de eğer haberlerinizi Udemy ailesine ulaştırmak isterseniz, eğer herkesin faydalanabileceği bir kod yazdıysanız, bir uygulama çıkardıysanız veya freelance iş yapmaya başladınız ve portföyünüzü duyurmak istiyorsanız bana Udemy mesajlar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Teknik sorularınız için ise sizi ilgili kursun soru – cevap kısmına bekliyoruz.

1) Emin Kişi – Eventlinn – Android

Son zamanlarda gelen en iyi uygulamalardan olan Eventlinn ile sosyal medya aynı zamanda partilerle ve katılacak event’lerle buluşuyor. Kendi tanıtımıyla Eventlinn uygulaması ile ilgi alanlarınıza göre arkadaş edinebilir, daha kolay ve hızlı bir şekilde çevrenizdeki etkinlikleri, kampanyaları, konserleri, partileri, organizasyonları takip edebilir ya da siz etkinlikler oluşturarak yakınınızdaki insanlarla ve arkadaşlarınızla boş zamanlarınızı daha etkin ve eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamaya başarılar diliyorum ve ileride adından sıkça söz ettirmesi dileğiyle herkesin indirmesini tavsiye ediyorum.

2) Çağatay Kapuağası – Cosmos & iWeather & Ortalama Hesaplama – Android

Çağatay’dan üç app birden geliyor! Aynı ay içerisinde öğrendiklerini hemen uygulamaya geçirip tüm bu app’leri yayınlayabilmek herkesin başarabileceği bir iş değil! Cosmos uygulamasıyla gezegenleri tanıyabilir, astronomi dünyasında bir gezintiye çıkabilirsiniz. iWeather app’iyle de bulunduğunuz konumun güncel meteoroloji bilgilerini alabilirsiniz. Çan Eğrisi ve Ortalama Hesapla‘ma app’iyle de eğer öğrenciyseniz not durumlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Çağatay’a bu katkılarından dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dileriz

3) Samet Çelikbıçak – To Doing – iOS

Samet’ten oldukça şık ve basit görünen bir yapılacaklar listesi uygulaması. Bu tarz uygulamalar hem kursta öğrendiklerinizi pratik etmek için hem de App Store’da referans bir uygulamanız olması için çok önemli. Samet’e başarılar diliyoruz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4) Erdem Karakaya – Jumping Star – iOS

Erdem’den çok güzel bir oyun geliyor: Jumping Star. Güzel görselliği ve çekici akışıyla oyunun başarılı olacağına inancımız tam. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

5) Uğur Türkmen – Rastorio – Android

Uğur’dan bir rastgele belirleme uygulaması geliyor. Ana amacı kullanıcıları yapamadığı seçimler arasından rastgele seçimler yaptırmak olan app’te aynı zamanda şifre oluşturma vb. güzel özellikler de bulunuyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

6) Mustafa Başaran – Mevduat Kredi Hesapla – Android

Mustafa’dan adı üstünde bir mevduat kredi hesaplama uygulaması geldi. Bu uygulamayla hem mevduat faizlerini hesaplayabilir hem de konut kredisi gibi ihtiyaçlarınızın taksitlerini inceleyebilirsiniz. Tabii aynı zamanda uygulamada reklam vb. kullanımlar da göze çarpıyor. Detaylı bilgiler için Mustafa’ya ulaşabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

7) Mesut İnam – Catchy Monky – iOS

Mesut’tan güzel bir Kenny klonu geliyor. Standart Kenny oyunu dışında grafikler, müzikler, reklamlar vb. uygulamalar mevcut. Aynı geliştirmeleri düşünenler Mesut’tan bu konuda destek isteyebilir. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8) Muhammet Altunoğlu – ML Talk Camera – iOS

Muhammet kursta yaptığımız ve Machine Learning kullandığımız app’i çok daha güzel bir seviyeye getirmiş. Kameranızla gösterdiğiniz objelerin ne olduğunu anlayan ve size gösteren bu güzel uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

9) Fuat Enes – Edebiyat Soru Cevap – Android

Fuat’ın hazırladığı bu güzel uygulama Firebase kullanması açısından ve içinde barındırdığı edebiyat bilgileriyle beraber keyifli quiz’ler sunması açısından ön plana çıkıyor. Bir çok öğrencinin yapmak istediği tarzda bir uygulama olan Edebiyat Soru Cevap app’i için Fuat’ı tebrik ediyoruz. Sorular için Fuat’a ulaşabilirsiniz. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

10) Semih Türkmenoğlu – Manşette Bugün – Android

Semih’den yine kendine yakışır güzel bir app: Manşette Bugün. Bu uygulama o günün güncel gazete manşetlerini tam gazete sayfası olarak görebilir ve önemli haberleri takip edebilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir