2018 Mart Öğrenci Başarıları

Herkese Merhaba,

Çok dolu bir mart ayıyla karşı karşıyayız. Hem iOS hem de Android öğrencilerinden gelen bir çok yeni uygulama oldu. İçlerinde gerçekten ileride adını duyabileceğimiz güzel örnekler var. Umarım hepsi çok başarılı olur. Eğer siz de yeni bir uygulama yazdıysanız, yeni bir kod geliştirdiyseniz, diğer öğrencilerle paylaşmak istediğiniz bir haberiniz varsa bana Udemy mesajları kısmından ulaşabilirsiniz.

Not: Tüm teknik sorularınız için mesajlar veya atilsamancioglu.com iletişimini değil ilgili dersin soru & cevap kısmını kullanırsanız çok daha hızlı dönüş alabilirsiniz.

1) Eat The Bug & Şifrematik – Orhan Harmandar – Android

İlk uygulamamız Orhan’dan geliyor. Öncelikle libGdx derslerinin bir yansımasını gördüğümüz Eat The Bug oyunuyla başlıyoruz. Başarılı bir oyun olmuş, eline sağlık diyoruz. Buradan oyuna ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise bir şifre oluşturucu olan Şifrematik ile devam ediyoruz. İşin güzel kısmı Orhan isteyenle her iki uygulamanın da kaynak kodunu paylaşıyor. Oyun için buraya Şifrematik için de buraya bakabilirsiniz.

2) Tek YMM – Ertuğrul Yılmaz – iOS

Ertuğrul’un Yeminli Mali Müşavir müşterisi için hazırladığı uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz. Bu uygulama müşteriler ile çalışmanın yolunu açtığı için Ertuğrul’u tebrik ediyoruz, umarım daha devamı da gelir.

3) Remember.it – Ahmet Çarpanalı – iOS

Ahmet’ten çok güzel bir iOS uygulaması: Remember.it. Bu güzel görünümlü oyun ile hafızanızı test edip güzel vakit geçirebilirsiniz. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

4) Çocuklar İçin İngilizce – Semih Türkmenoğlu – Android

Semih’den çocuklarınızın İngilizce’sini geliştirebileceği, temel bilgileri öğrenebileceği güzel bir uygulama. Umarım başarıların devamı gelir, buradan uygulamaya ulaşabilirsiniz ve Semih’e geri bildirimlerinizi ulaştırabilirsiniz.

5) Muves – Ömer Demirkıran – Android

Ömer’den çok güzel ve yaratıcı bir Android oyunu geliyor: Muves. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz. Bu oyun derste öğrendiğimiz bilgileri farklı fikirlerle birleştirmenin ne kadar güzel sonuçlar ortaya çıkarabileceğini ortaya koyuyor.

6) Hava Durumu & Tesbih – Mecnun Zor – Android

Mecnun’dan iki uygulama birden: Hava Durumu & Tesbih. Hava Durumu’nda Türkiye’nin tüm illerinin güncel hava durumuna bakabilirken Tesbih uygulamasında titreşim, ses açma kapama vb. bir çok özelliği içinde barındıran güzel bir fikri inceleyebilirsiniz.

7) 3 Weeks Workout Challenge – Volkan Piri & İnanç Karakaş – Android

Volkan ve İnanç’dan çok güzel bir fitness uygulaması geliyor: 3 Weeks Workout Challange. Her gün 5 – 10 dakikanızı ayırarak şekle girmek isteyen tüm yazılımcıları bu uygulamayı indirmeye ve geri bildirimlerini arkadaşlarla paylaşmaya davet ediyorum. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8) Türk Bayrağı Wallpaper – Fuat Enes – Android

Fuat’ın bu güzel uygulamasıyla çeşit çeşit Türk bayrağı görseli arasından seçim yapabilir ve ekran resminizi istediğiniz biriyle değiştirebilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

9) Hırsızı Yakala – Burak Sak – Android

Burak’dan bir Kenny klonu: Hırsızı Yakala. Bu oyunda başlangıç öğrencileri tarafından çokça sorulan durdurma, yeniden başlatma gibi özellikleri bulabilirsiniz. Sorularınız için Burak ile iletişime geçebilirsiniz. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

10) Enigma – Mehmet Yıldırım – Android

Mehmet’den bir bulmaca uygulaması: Enigma. Özellikle yeni başlayanlar tarafından yazılması gereken çok güzel bir egzersiz olarak kullanılabilecek bu oyunu herkesin kendi de yazmayı denemesini tavsiye ederim. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

 

1, “2018 Mart Öğrenci Başarıları” hakkında görüş bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir