2017 Eylül 2017 Öğrenci Başarıları – 1

Herkese Merhaba,

Eylül’ün ilk öğrenci bülteninde kurs katılımcılarımız tarafından yayınlanan çok iyi uygulamaları ve kod geliştirmeleri aşağıda bulabilirsiniz. Herkesin eline sağlık!

1) Android: Sunucu Tara Uygulaması Yayında!

İlk haberimiz Kazım Ölmez’den geliyor. Kendisi Google Play’e ilk uygulamasını koymuş durumda. Buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamada reverse ip mantığıyla çalışarak aynı sunucuda olan diğer websitelerini ortaya çıkarıyor. Eğer web güvenliği vb. konulara ilginiz varsa çok pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Kodlarını da inceleme şansını bulduğum bu uygulama gayet profesyonelce hazırlanmış. Siz de geribildirimizlerinizi Kaızm’a Udemy üzerinden mesaj yollarak iletebilirsiniz.

2) iOS: Intelligent Image‘a Çoklu Bir Bakış!

Engin Yüce bizim için Intelligent Image uygulamamıza diğer Machine Learning modellerini de eklemiş. Uygulamanın kodlarına buradan ulaşabilirsiniz. Böylece uygulamaya bir resim verdiğinde resmin ne olduğunu 3 ayrı model ile tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Gerçekten çok faydalı ve güzel olmuş.

3) Android: Köstebek’i Yakala Oyunu!

Faruk Ünal bizim için Kenny’i Yakala oyununu değiştirmiş ve bir Köstebek’i Yakala oyunu yazmış. Oyunun kodlarına buradanulaşabilirsiniz. Oyunda yeniden başlat, duraklat gibi yeni birçok özellik mevcut!

4) iOS: Kenny’i Yakala Yeni Yorum!

Yine Engin Yüce’den Kenny oyunu yorumu. Kodlara buradan ulaşabilirsiniz. Bu sefer Kenny zamanla değil tıklandıkça kaçıyor. Fakat Kenny’nin ekranda oluşma prensipleri vb. kodlar derste gördüklerimizden daha farklı. Yeni açılımlar öğrenmek istiyorsanız göz atmanızı öneririm.

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir