2017 Eylül Ayı Öğrenci Başarıları – 2

Herkese Merhaba,

Eylül ayının son bülteninde size hem öğrenci başarılarıyla hem de geliştirici haberleriyle geldim.

Öğrenci haberlerine geçmeden önce belirtmek isterim iOS geliştiriciler artık XCode 9’un son halini aşağıdaki linkten indirebilir ve iOS 11 için Apple Store’a uygulamalarını koyabilirler:

https://developer.apple.com/download/

Şimdi gelelim güzel öğrenci haberlerine:

1) Elmas Avcısı – Sedat Yalçın (Google Play’de Yayında!)

Sedat Yalçın’ın Kenny oyunundan esinlenip geliştirerek yaptığı Elmas Avcısı oyunu yayında. Android cihazı olanlar Google Play’den oyunu bu linkten indirebilir ve mesaj panoları ya da Q&A üstünden Sedat Yalçın’a geri bildirimlerini iletebilir. Sedat’ı tebrik ediyoruz ve oyunun devamlarını bekliyoruz 🙂

2) Elevator Cars – Hüseyin Saygı (Google Play’de Yayında!)

Hüseyin Saygı’dan bir uygulama daha! Geçen ay bültenle başka bir uygulamasını duyurduğumuz Hüseyin yeni bir uygulamayla karşımızda! Asansör modellerini seçmek için tasarlanmış olan uygulamada yine görsellik ve animasyon olarak güzel uygulamalar karşımıza çıkıyor. Sorularınız ve geri bildirimleriniz için Hüseyin ile iletişime geçebilirsiniz. Uygulamaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

3) Artbook Geliştirme – Faruk Ünal (Github Projesi – Android)

Faruk Ünal Artbook uygulamamızı bizim için geliştirmiş, kamerayla açma, eserleri silme ve düzenleme gibi özellikler eklemiş. Siz de listView yeteneklerinizi ve veritabanı pratiğinizi geliştirmek için buradan projeye ulaşabilirsiniz.

4) Kenny Geliştirme – Fatih Acar (Github Projesi – iOS)

Kenny ile ilgili paylaşımlara bir de Fatih’ten katkı geliyor. Fatih yeniden başlat butonu, belli bir puan toplanırsa yeni bir sayfaya geç ve burda yeni bir level oynat gibi özelliklerin kullanabileceği draft bir proje paylaşmış. İlgilenenler buradan inceleyebilir.

Sizin de eğer App Store veya Google Play’de yayınlanan uygulamalarınız varsa veya kurs boyunca gördüğümüz uygulamaları tüm herkesle paylaşmak için daha iyi bir hale getirdiyseniz lütfen bana mesaj aracılığıyla yollamayı unutmayın!

İyi kodlamalar!

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir