2018 Ekim Öğrenci Başarıları

Herkese Merhaba,

Arkadaşlar bu ay o kadar fazla ve kaliteli uygulama yayınlandı ki Türkiye’nin en iyi eğitimlerini verme amacı ile çalışmak gerçekten de uzun vadede işe yarıyor, bunu görmüş olduk. Uygulamaların fazla olmasından ötürü bu ay bülteni ikiye bölüyorum. Hiç bir uygulamanın arada kaynamasını istemem. Sonraki bültenle geri kalan uygulamalar paylaşılacaktır.

Eğer sizin de yayınladığınız uygulamalar, yaptığınız kod geliştirmeleri veya kurslara bağlı iş hayatında kazandığınız başarılar varsa tüm katılımcılara ulaştırmak üzere benimle paylaşmanızı rica ederim.

1) Balıkçı – Cemile Ceren Erdem – Android

Ceren’den haritaları kullanarak güzel bir yorumla oluşturulan bu uygulama özellikle balıkçıları hedefliyor. Balık tutarken verimli bulduğunuz yerleri işaretleyip sonrasında tekrar kolaylıkla bulmanızı sağlayan bu app’e buradan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

2) Carmania – İlker Babaoğlu – iOS

İlker’den araba sahipleri için bulunmaz bir uygulama. Tüm sigorta kayıtları, seyahatlar, yakıtlar vb. hepsini not alabileceğiniz ve takip edebileceğiniz tek bir veritabanını bize görsel bir şekilde sunan bu app’e buradan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

3) Exact Bets – Yusuf Balıkçı – Android

Özellikle iddia severlerin kullanacağı bu uygulamada banko maçlar, canlı yorumlar, maç sonuçları gibi bir çok bilgiyi bir arada bulabileceksiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4) Melek Kartı – Süleyman Ekici – iOS

Günlük kararlarınızı alırken melek kartlarına mı danışmak istiyorsunuz? Artık Süleyman’ın yaptığı uygulama sayesinde bunu her an iPhone’larınızdan yapabilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

5) Ödeme Takip – Yusuf Ali Çezik – Android

Ödemelerinizi takip edebileceğiniz, taksitlerinizi size hatırlatan, gerekirse saat başı bildirim göndererek hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlayan bu uygulamayı buradan telefonunuza indirebilir ve inceleyebilirsiniz.

6) iOS Calculator – Mehdi Tuzla – Android

Mehdi’nin geliştirdiği hesap makinası Android kullanan ama iOS’daki hesap makinasına alışık olan arkadaşların yardımına yetişecek. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

7) Alışveriş Listesi – Yunus Emre Kalkan – Android

Yunus’un hazırladığı bu alışveriş listesi uygulaması bize güzel bir arayüzle alışveriş listemizi veritabanına kaydedip istediğimiz zaman görüntüleyebiliyoruz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8) Bil Bakalım – Fethi Can Dövücü – Android

Fethi’den kayıt olma, giriş yapma vb. özellikleri kullanan güzel bir quiz uygulaması. App’e buradan ulaşabilirsiniz.

9) Edebiyat Yazar – Yunus Emre Nalbant – Android

Özellikle ÖSYM’de edebiyat sorularına ve yazarlara çalışılması amacıyla hazırlanmış bu uygulama içinde gerekli bilgiler ve quizler bulabilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

10) Ringer Mode Timer – Faruk Emre Ekşioğlu – Android

Bu uygulama ile alarmların her türlü ayarına ve detayına ulaşabileceksiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

11) Catch the Bird – Onur Erdem – Android

Onur’un yazdığı bu Kenny klonunda geliştirmeleri inceleyebilir, siz de aynı uygulamayı yazarken aynı geliştirmeleri nasıl uygulayabilirim üzerine kafa yorabilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir