2017 Aralık Öğrenci Bilgileri – 2

Herkese Merhaba,

Öncelikle Aralık ayında yoğun bir uygulama yayını ile karşı karşıya olduğumuzdan ikinci bülteni de ay ortasında yolluyorum. Bu tabii ki çok sevindirici bir haber. Emeği geçen herkesin eline sağlık diyorum.

Aşağıda kurs katılımcılarımızın yazdığı ve yayınladığı uygulamalardan örnekler bulabilirsiniz. Destek olmak amacıyla elinizden geldiğince kendi cihazlarınıza indirip denemenizi ve ilgili arkadaşlara geri bildirim vermenizi rica ederiz.

Eğer siz de yazdığın kod geliştirmelerini ve yayınladığınız uygulamaları herkesle paylaşmak isterseniz bana mesaj yoluyla ulaşmayı unutmayın. Ayrıca belirtmek isterim ki uygulamalarınız İngilizce’yi destekliyorsa ayrıca bana hatırlatın ki tüm yabancı öğrencilere de uygulamanızı duyurabileyim.

1) Selfie Map Air – Muhammet Bilgi – iOS 

Bu uygulamayla selfie çektikten sonra hava durumu bilgileriyle beraber harita üzerinde paylaşım yapabiliyorsunuz. Hava durumu bilgileri API’den otomatik gelirken harita olarak da Map Kit’ten faydalanılmış. Ayrıca uygulamayı yazan kurs katılımcımızın bir doktor olması (Doç. Dr. Muhammet Bilgi) ve 0.99$’dan satışa sunulmuş olması ayrıca bu uygulamayı ilgi çekici yapan detaylardan. Uygulamaya bu linkten ulaşabilirsiniz.

2) Batzel – Ali Özel – Android

Beklenen oldu ve libGDX dersimizden sonra ilk oyunumuzu yayınlandı. İşin güzel tarafı Ali sizin için yazdığı kodları da paylaştı. Üstüne üstlük kodlar Kotlin ile yazılmış!

Oyunu telefonunuza buradan indirebilir, kodları ise Ali’nin Github sayfasından inceleyebilirsiniz. Yayınladığı uygulamanın kodlarını herkesle paylaştığı için Ali’ye tekrar herkes adına teşekkür ederim.

3) Hello World – Furkan Asiltürk – iOS

Furkan tarafından yazılan bu rengarenk iOS uygulamasıyla İngilizce kelimeleri ezberlemek için kendimize güzel bir araç bulmuş durumdayız. Özellikle dil sınavına hazırlanan arkadaşlara tavsiye edilir. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4) Kelime Oyunu – Furkan Asiltürk – iOS

Yine Furkan’dan bu sefer Kelime Oyunu tutkunlarına gelsin: https://itunes.apple.com/tr/app/kelime-oyunu-harf-lütfen/id1303100855?mt=8

5) Diksiyon Hocam – Alihan – Android

Alihan’dan gelen güzel bir Android uygulaması. Bununla beraber konuşmanızı geliştirebilir, diyaframınızı açabilir ve daha birçok faydalı bilgiyi öğrenip pratik edebilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

6) TTB Game – Alihan – Android

Siyah virüslerin alt panoya gelmesini engellemeye çalıştığımız bu oyunda, düşmanlar gittikçe hızlanıyor. Reflekslerimizi kontrol ederek en fazla kaç puan alabiliriz? Cevaba buradan ulaşabilirsiniz.

7) TTS Game – Alihan – Android

Yine Alihan’dan bir oyun. Bu sefer yumurtaya doğru ilerleyen virüsleri üstüne basarak yok edip durdurmaya çalışıyoruz. Fakat eğer sahte virüslere basarsak oyunu kaybediyoruz. Reflekslerinizi denemek için oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir