2018 Ağustos Öğrenci Başarıları

Herkese Merhaba,

Bu bültenimizde yine kurs katılımcılarımızın yayınladığı oyunlara, uygulamalara ve geliştirmelere yer veriyoruz. Ağustos ayı için ilginçtir ki tüm uygulamalar Android’den geldi. Umarım bu durum iOS kursu katılımcılarımızı biraz daha hareketlendirir 🙂

Ağustos ayı itibariyle yayınlanan birbirinden güzel uygulamaları indirmenizi, yorum yazmanızı ve eğer sizin de geliştirdiğiniz kodlar, oyunlar, uygulamalar varsa benimle paylaşmanızı rica ederiz.

Not: Belirtmek isterim ki yeni yayınlanan Android Seviye 2 Kursu daha önce Android kursunu alıp Google Play’de uygulama yayınlayan ve bültende yerini bulan katılımcılarımıza hediye edildi. Eğer hediyesini alamayan arkadaş kaldıysa bana ulaşabilir.

1) The Fast Fall – Murat Yılmaz- Android

Murat’ın yazdığı bu oyun libGDX kullanımının kolaylığını ve güzelliğini gözler önüne seriyor. Bu tarz oyunlarla özellikle oyun kariyeri düşünen arkadaşlar portföyüne güzel eklemeler katıp kariyerlerine iyi bir başlangıç yapabilirler. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

2) Eğitici Uygulamam – Sedat Pelit – Android

Bu uygulama özellikle 3-6 yaş arası çocukları hedef alıyor ve içinde çok güzel eğitici materyaller bulunuyor. Özellikle çocukların teknolojiye olan ilgisini daha iyiye kullanmalarına olanak vermek için bu uygulamayı takip etmenizi öneririm. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

3) İşlemler ve Rakamlar – Fatma Canbolat – Android

Yine çocukların gelişimi için güzel bir uygulama. Bu uygulamamızda ise işlemlere ve rakamlara odaklanıp çocukların matematik öğrenmesine katkıda bulunuluyor. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

4) Senin Yılanın – Yunus Emre – Android

Klasik yılan oyununu çok farklı modlarla ve geliştirmelerle karşımıza sunan Yunus güzel bir iş çıkarmış. Yine oyun geliştirici olmak isteyenlerin incelemesi gereken bir uygulama. Oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

5) To Do List – Harart Apps – Android

Bu gelişmiş yapılacak listesi uygulamasında veritabanı uygulamalarından notification’lara kadar bir çok özelliğin güzelce kullanılmış halini bir arada bulabilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

6) Ehliyet Soruları 2018 – Emre Kalkan – Android

Emre bize güncel çıkmış ehliyet sınavı sorularını toparlamış ve ehliyet sınavına girecek kişilere çok büyük bir hizmet yapmış! Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

7) Catch The Plant – Rıdvan Akçay – Android

Rıdvan bize çiçekli bir Kenny klonu hazırlamış! Kursta yaptığımız uygulamaları Google Play’e yüklenebilecek hale getirip bu şekilde portföyünüzde uygulama olmasına da çalışabilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

8) Aforizmalar – Uğur Türkmen – Android

Uğur bize bilim adamları, yazarlar, sanatçılar ve teknoloji dünyasının önemli insanlarına ait olan güzel sözleri bulabileceğimiz bir uygulama hazırlamış. Uygulamanın içinde kategoriler, rastgele söz gösterme gibi bir çok özellik bulunmakta. Özellikle bu kullanımları kendi uygulamanızda nasıl kullanabilirsiniz diye düşünmek amacıyla incelemek isteyebilirsiniz. Uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Atıl Samancıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir